Як обрати плуг для оранки землі?

Плуг є сільськогосподарським знаряддям, призначеним для оранки грунту. Основне завдання цього механізму полягає в перевертанні верхнього шару грунту. В результаті такої обробки земля розпушується, збагачується киснем, стає м’якішою і податливішою, що дозволяє значно спростити процедуру посіву, скоротити кількість бур’янів.

 

Історія даного пристосування сягає своїм корінням в III тисячоліття до нашої ери. Саме тоді з’явилися прообрази сучасних плугів.
У ті часи вони відрізнялися максимально спрощеною конструкцією, в яку входило дишло (тобто рама) із закріпленим на ньому лемешем (шматком дерева)обто. Такі плуги волочили відразу самі люди, потім цю функцію стали виконувати воли, а після них — коні.

Види сучасних плугів: який обрати?

Сучасні знаряддя для оранки в залежності від їх призначення прийнято поділяти на дві категорії:

  1. Універсальні. Це плуги загального призначення, які варто використовувати, якщо вам потрібно виконати обробку старопахотного грунту, крім того, що містить велику кількість каменів.
  2. Спеціальні. Такі приладдя актуальні в тому випадку, коли перед вами стоїть завдання провести оранку кам’янистого, кустарниково-болотного, лісового, ярусного, виноградникового, садового, плантажного грунту.

 

Виходячи з типу робочих органів, розрізняють плуги:

Дискові. Робочі органи таких знарядь — це сферичної форми диски, що змонтовані на рамі і обертаються на своїх осях. До використання даного плуга варто вдатися, якщо потрібно зорати землю після викорчовування лісу, а також обробити важкі, щільні, заболочені, засмічені грунти.

Лемішні. Оснащені ножами, форма яких може бути трапецеідальной, долотоподібної, зубчастої, з висувним долотом. Набули найбільш широкого застосування (крім оранки тих ґрунтів, які обробляються дисковими плугами).

За технологією оранки плуги поділяються на такі різновиди:

  • Оборотні для гладкої оранки.
  • Бороздні, після проходження яких утворюються звальні гребені і роз’ємні борозди.

 

За способом кріплення до трактора знаряддя бувають:

  1. Навісні. Відрізняються найменшою вагою. Робота з ними обходиться наявністю неширокої поворотної смуги. Але такі плуги підвищують ризик перекидання трактора.
  2. Напівнавісні. Мають менший питомий опір, ніж у навісних знарядь, але радіус повороту у них більший. Частина маси пристрою переноситься на заднє колесо.
  3. Причіпні. Складаються з трьох коліс і причепа. Їх переваги — стійкість ходу, високоякісна оранка навіть там, де навісні та напівнавісні плуги не здатні впоратися.

 

Які матеріали використовуються для виготовлення плугів?

До недавнього часу популярністю користувалася сталь як матеріал для виготовлення плугів. Перше знаряддя зі сталі було винайдено американським ковалем штату Іллінойс Джоном Діром в 1837-1838 році. Для створення сталевого плуга він використовував поламане ножівкове полотно. Знаряддя було продано фермеру Льюїсу Крандалу, а через рік Дір став великим місцевим промисловцем. До 1855 року йому вдалося випустити і реалізувати понад 10 тис. сталевих плугів.

Новітнім досягненням в області створення знарядь для оранки стало застосування композитного пластика Tekrone, що володіє низькими показниками тертя, високою стійкістю до зношування, нульовою адгезією і високими характеристиками міцності. Навіть якщо у вашому господарстві є плуг зі стандартними сталевими відвалами і польовими дошками, ви можете вдосконалити його, встановивши відвали і польову дошку з Tekrone виробництва компанії IQcomposite.

Завдяки цьому вдасться знизити тягове зусилля на плуг в діапазоні від 10 до 30%, що призводить до величезної економії пального (від 2 до 4 л / га), підвищенню швидкості та продуктивності роботи трактора. Також це дозволить вам використовувати для оранки менш потужні трактори. Можливо збільшити навіть ширину захвату на один робочий орган. Композитні комплектуючі для плугів з інноваційного матеріалу Tekrone — це відмінний спосіб отримати меншу кількість проходів і розворотів трактора, скоротивши тим самим час оранки на 5-10%!

Логотипы, торговые марки, бренды, указанные на этой странице принадлежат их владельцам.
Компания "IQ Сomposite" не претендует на их авторские права, а лишь декларирует совместимость своих продуктов с продуктами указанных производителями.
phone mail